Projekty w Gruzji

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Projekty w Gruzji > Akademia Lokalnych Liderów Kazbegi

Akademia Lokalnych Liderów Kazbegi

 2015Gruzja 
 

Fundacja Civis Polonus

 

tytuł projektu: Akademia Lokalnych Liderów Kazbegi / Academy of Local Leaders in Kazbegi

 

Projekt realizowany był przez Fundację Civis Polonus w partnerstwie z gruzińską organizacją NGO Stefantsmida oraz Gminą Kazbegi. Miał na celu zwiększenie aktywności obywatelskiej mieszkańców gminy oraz wzmocnienie dialogu i współpracy władz lokalnych z młodzieżą i lokalnymi liderami.

Projekt jest kontynuacją działań partnerów z 2014 r. W tym roku pracowano z młodzieżą poprzez wsparcie szkoleniowe i dofinansowanie realizacji pomysłów młodych ludzi. Poszerzono również działania o współpracę z aktywnymi osobami mieszkającymi w małych wsiach gminnych.

 

W ramach projektu przeprowadzono dwa szkolenia, podczas których młodzież i liderzy zostali przygotowani do realizacji swoich lokalnych inicjatyw na terenie gminy Kazbegi. Po szkoleniach obie grupy zrealizowały łącznie 7 projektów o bardzo różnorodnej tematyce: zbieranie makulatury i jej wymiana na książki, które zasiliły lokalną bibliotekę, wycieczka do parku narodowego, koncert, maraton biegowy, olimpiada wiedzy, szkolenia dla rolników z 3 wsi, aktywizacja Centrum Młodzieżowego w Sioni.

Punktem kulminacyjnym projektu była zorganizowana przez mieszkańców debata z władzami na temat ważny dla całej społeczności. Mieszkańcy rozmawiali z władzami o ochronie środowiska lokalnego a także braku zaangażowania obywateli w proces podejmowania decyzji.    

 

civis151

civis152

civis153

 

FCP      stepancminda-150x86  

Skip to content