Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Tadżykistan > Pierwszy raz w Europie – dziennikarki z Tadżykistanu na stażu w Polsce

Pierwszy raz w Europie – dziennikarki z Tadżykistanu na stażu w Polsce

Barnoi z Kulabu, Adolati z Kurgan Tube i Szamigul z Duszanbe odwiedziły Polskę w okresie wyborów parlamentarnych. Wydział Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, radio Kampus, Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, „Gazeta Wyborcza” z Vadimem Makarenką, Trójmiasto z Czesławem Czyżewskim z Wydawnictwa Pomorskiego oraz ośmiodniowa praca w redakcji „Gazety Powiatowej-Wiadomości Oławskich” pod opieką Jerzego Kamińskiego wypełniły dwa tygodnie dziennikarskiego stażu. Wymiana doświadczeń z dziennikarzami z Tunezji i Mołdawii pozwoliły im uporządkować wrażenia z wizyty. – U nas nie ma takich możliwości. Tu wszystko jest inaczej – powiedziała Adolati, dziennikarka „Gazeta Nuri Sarbnd” i Radia Chatlon.

Projekt Stowarzyszenia Gazet Lokalnych i organizacji Khurshed pod nazwą „Liderzy nadziei. Kluby Młodych Dziennikarzy w Tadżykistanie” jest współfinansowany ze środków Programu „Wsparcie Demokracji”, finansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP i realizowanego przez Fundację Solidarności Międzynarodowej  oraz w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności RITA – Przemiany w regionie, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

Skip to content