Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Armenia > Wsparcie dla mediów w Armenii

Wsparcie dla mediów w Armenii

Jak – i czy w ogóle – pisać o Unii Europejskiej w Armenii? Czy odbiorcy oczekują takich informacji? – zastanawiali się nad tym redaktorzy i dziennikarze ormiańskich mediów lokalnych podczas dwudniowego warsztatu  w Aghveran.

Spotkanie w Aghveran  rozpoczęła konferencja dot. obecności tematyki europejskiej w ormiańskich mediach.  Wzięli w niej udział m.in. politycy, politolodzy, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz redaktorzy i dziennikarze. Gośćmi byli także Ambasador  UE w Armenii Piotr Świtalski oraz Ambasador RP w Armenii Jerzy Marek Nowakowski.

Podczas dwudniowego warsztatu dla redaktorów i dziennikarzy mediów lokalnych polskimi doświadczeniami z okresu przedakcesyjnego dzielili się Bartosz Skiba, wydawca programu TVP „Studio Wschód” oraz Jarosław Babicki, wydawca czterech lokalnych tytułów prasowych.

Jak zrealizować temat dot. problematyki europejskiej, żeby zainteresować lokalnego odbiorcę – zastanawiali się uczestnicy warsztatu wspólnie z polskimi ekspertami.  Do zaplanowania realizacji takich tematów posłużyły aktualne zagadnienia podejmowane przez ormiańskie media lokalne.

– Szkolenie było bardzo ciekawe, ponieważ eksperci nie prowadzili monologu. Pracowaliśmy na konkretnych przykładach, była dwustronna dyskusja… – stwierdził jeden z uczestników. – Istotne jest to, że zdobyliśmy nową wiedzę, wymieniliśmy się doświadczeniem, nawiązaliśmy nowe kontakty.

Projekt pt. „Wsparcie dla środowisk proeuropejskich i mediów lokalnych w Armenii” realizowany przez Towarzystwo Demokratyczne Wschód we współpracy z Yerevan Press Club, zakończy tygodniowa wizyta ormiańskich redaktorów w Polsce.

Agnieszka Nowińska, koordynator projektu

Projekt jest współfinansowany ze środków programu „Wsparcie Demokracji” finansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Skip to content