Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Kirgistan > Wyniki rekrutacji obserwatorów krótkoterminowych wyborów parlamentarnych w Kirgistanie

Wyniki rekrutacji obserwatorów krótkoterminowych wyborów parlamentarnych w Kirgistanie

Fundacja Solidarności Międzynarodowej informuje, że 14 września 2015 roku Komisja, w skład której weszli przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Fundacji, wybrała grupę obserwatorów krótkoterminowych (STO) w ramach misji ODIHR/OBWE na wybory parlamentarne w Kirgistanie, zaplanowane na 4 października 2015 r. Misja obserwatorów krótkoterminowych potrwa od 30 września do 7 października.

Do Fundacji wpłynęły 23 poprawnie wypełnione wnioski kandydatów na obserwatorów krótkoterminowych. Komisja wybrała 3 kandydatki na listę główną oraz 2 osoby na listę rezerwową. Zwiększenie o jedną osobę planowanej pierwotnie liczby obserwatorów związane jest z rezygnacją ODIHR/OBWE z organizacji misji na wybory parlamentarne w Azerbejdżanie.

Gratulujemy osobom, które zostały wybrane. Dziękujemy wszystkim, którzy przesłali do nas swoje wnioski.

 

Lista główna obserwatorów krótkoterminowych na wybory parlamentarne w Kirgistanie (w kolejności alfabetycznej):

  1. Radzisława Gortat
  2. Aleksandra Jarosiewicz
  3. Justyna Kucuk

Lista rezerwowa obserwatorów krótkoterminowych na wybory parlamentarne w Kirgistanie (kolejność na liście jest decydująca w przypadku rezygnacji kandydata z listy głównej):

  1. Izabella Mier-Jędrzejowicz
  2. Krzysztof Ignatowicz
Skip to content