Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Gruzja > Bieg, olimpiada wiedzy i koncert, czyli miniprojekty młodych liderów z Kazbegi

Bieg, olimpiada wiedzy i koncert, czyli miniprojekty młodych liderów z Kazbegi

12 sierpnia na całym świecie był obchodzony Dzień Młodzieży,  co młodzieżowi radni i młodzi lokalni liderzy z Kazbegi w Gruzji postanowili wykorzystać na przeprowadzenie trzech autorskich miniprojektów. Po szkoleniu, jakie odbyło się w lipcu, obie grupy otrzymały niewielkie kwoty na realizację swoich małych lokalnych inicjatyw dla społeczności gminy Kazbegi. Działania odbywają się w ramach projektu Akademia Lokalnych Liderów Kazbegi realizowanego przez Fundację Civis Polonus i NGO Stefantsmida.

Przed południem można było wziąć udział w biegu na 9 kilometrów. Bieg rozpoczęło i ukończyło 35 biegaczy, uczestnicy otrzymali w nagrodę ubrania i akcesoria sportowe, zaś dla zwycięzcy gmina ufundowała nagrodę finansową w wysokości 200 lari.

bieg

fot. Fundacja Civis Polonus

Drugi zrealizowany projekt stanowiła olimpiada wiedzy, w której wzięła udział młodzież z kilku wsi w gminie Kazbegi,  łącznie 36 osób podzielonych na 9 grup. Olimpiada odbywała się w coraz lepiej urządzonej i wyposażonej sali Domu Kultury w Sioni. W jury zasiedli organizatorzy, czyli przedstawiciele młodych liderów, zaś zwycięscy otrzymali książki.

olimpiada

fot. Fundacja Civis Polonus

Młodzież przygotowała także wieczorną cześć rozrywkową. Lokalny artysta folklorystyczny dał koncert, a po nim wystąpił didżej grający muzykę elektroniczną. Na zakończenie odbył się pokaz sztucznych ogni i puszczanie chińskich lampionów.

lampion

fot. Fundacja Civis Polonus

Wszystkie te działania są efektem projektu i lipcowego szkolenia, w trakcie którego pracowano nad pomysłami na działania lokalne i przekazywano wiedzę, jak planować i realizować projekty. Kolejne działania już są planowane, trzymajcie kciuki!

autor: Fundacja Civis Polonus, Fundacja Solidarności Międzynarodowej

 

 

Civis Polonus logo                      stepancminda logo

 

Projekt „Akademia Lokalnych Liderów Kazbegi” jest współfinansowany ze środków programu „Wsparcie Demokracji” finansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Skip to content