Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Ukraina > Storytelling, czyli jak ciekawie opowiadać historie

Storytelling, czyli jak ciekawie opowiadać historie

20150727 Kijow

W dn. 20-22 lipca 2015 w Kijowie odbyły się ostatnie warsztaty tematyczne w ramach projektu Fundacji Edukacji dla Demokracji pt. „Wschód i Zachód razem – przestrzeń dialogu”, finansowanego przez Polsko-Kanadyjski Program Wsparcia Demokracji. Warsztaty poprowadziła Monika Górska z Fabryki Opowieści oraz Natalia Bołchowska z Winnickiego Press-Klubu.

Uczestnicy warsztatów poznali pojęcie „Storytelling” i rozmawiali o tym, co jest ważne w dobrze opowiedzianej historii. Wspólnie z trenerkami rozmawiali o emocjach i wartościach, oraz o ich znaczeniu w opowiadanych historiach.

Drugiego dnia warsztatów – wyprawa w teren i zadanie praktyczne. Wszyscy uczestnicy dostali zadanie: znaleźć bohatera dla swojej historii; wyznaczono im ramy geograficzne (zaznaczony na mapie obszar poszukiwań) oraz techniczne (limit znaków i czasu).

20150727 Kijow2

Rezultat? – „Osiem prac: kilkanaście różnych bohaterów, aktualne problemy, intrygujące momenty, ponadczasowe wartości – a wszystko to w ramach jednego tematu – Gdzie jest Ukraina?” – opowiada Andżelika Babycz, uczestniczka warsztatu.

Ostatni dzień warsztatów był poświęcony na podsumowanie i ocenę powstałych materiałów: wszyscy czytali i analizowali napisane teksty według zadanych, storytellingowych kryteriów. Grupa wspólnie wyłoniła najlepsze historie, których autorzy dostali nagrody rzeczowe.

Jesteście ciekawi jakie to historie? Szukajcie ich niebawem na stronie internetowej

Skip to content