Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Mołdawia > Tydzień i Karawana Wolontariatu w Mołdawii

Tydzień i Karawana Wolontariatu w Mołdawii

Karawana i Tydzień Wolontariatu, wydarzenia promujące działania wolontariackie na terenie Mołdawii, już za nami. W czasie ich trwania, w całym kraju zorganizowano ponad 100 różnorodnych  działań w postaci warsztatów, spotkań czy happeningów. Angażowały one obywateli i obywatelki do działań na rzecz swojej społeczności lokalnej. W wydarzeniach wzięło udział pośrednio 10 tysięcy osób.

Wydarzenie było elementem towarzyszącym projektowi „Wolontariat na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Mołdawii” realizowanym przez Fundację Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego FERSO we współpracy z mołdawską organizacją Tinerii pentru dreptul la viata – TDV.

karaw2

źródło: profil Facebook TDV

Niezwykle istotną cechą zarówno Tygodnia, jak i Karawany Wolontariatu, która stanowi o wyjątkowości tego przedsięwzięcia, jest udział samych wolontariuszy w przygotowaniu i realizacji wszystkich wydarzeń. Odbywa się to pod okiem profesjonalnych koordynatorów i koordynatorek wolontariatu. Część z nich miała okazję zdobyć oraz podnieść swoje kompetencje w tym zakresie dzięki szkoleniu nt. profesjonalizacji pracy z wolontariuszami zrealizowanym w ramach projektu w kwietniu br. w Kiszyniowie.

karaw1

 źródło: profil Facebook TDV

Zapraszamy do zapoznania się z relacją zdjęciową z Tygodnia i Karawany Wolontariatu.

autor: Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, Fundacja Solidarności Międzynarodowej

 

ferso logo      TDV logo

Projekt „Wolontariat na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Mołdawii” jest współfinansowany ze środków programu „Wsparcie Demokracji” finansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Skip to content