Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Tunezja > Pierwszy krok tunezyjskich trenerów medialnych

Pierwszy krok tunezyjskich trenerów medialnych

Fot. Ahmadi Zou

4 dni, 44 h, 2 trenerki, 1 tłumaczka – tak w skrócie można opisać „Warsztaty trenerskie dla ekspertów medialnych” w Hammamecie.

15-18 kwietnia warsztaty dla 12 dziennikarzy z całej Tunezji poprowadziły doświadczone trenerki Martyna Bogaczyk i Natalia Kertyczak z Fundacji Edukacja dla Demokracji. Na francuski i arabski-tunezyjski tłumaczyła Magdalena Kulesza-Chelbi. Gabes, Gafsa, Sfax, Mehdia, Nabeul, Sfax, Tunis – to miasta, skąd przyjechali nasi uczestnicy.

Dziennikarze z tunezyjskich gazet, portali, radia i telewizji krok po kroku poznawali tajniki pracy zawodowych szkoleniowców. Bariery w uczeniu się dorosłych, atmosfera sprzyjająca nauce, fazy życia grupy, trener jako model zachowania, kompetencje szkoleniowca w szkoleniowca, dobór metod do celów warsztatów, sposoby ewaluacji – to niektóre tematy sesji. Teraz już wiem, jak ważna jest praca nad programem i wcześniejsza organizacja sali – powiedziała Mona Trabelsi z Tunisu.

Fot. Ahmadi Zou

Kolejnym krokiem dla trenerów partnerskiego stowarzyszenia Alternative Media były poprowadzone przez nich warsztaty dziennikarskie o tematyce ekonomiczno-społecznej: 4-6 czerwca w Hammamecie dla dziennikarzy z południowej Tunezji oraz 11-13 czerwca w Tabarce dla uczestników z centralnej i północnej części kraju.

Tekst: Joanna Kowalska, koordynatorka projektu

Warsztaty były elementem projektu Stowarzyszenia Gazet Lokalnych pt. „Tunezyjski dziennikarz w akcji 2015”, finansowanego ze środków programu „Wsparcie Demokracji” finansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Skip to content