Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Tunezja > Fundacja Miejsc i Ludzi Aktywnych wspiera rozwój społeczeństwa obywatelskiego w Tunezji

Fundacja Miejsc i Ludzi Aktywnych wspiera rozwój społeczeństwa obywatelskiego w Tunezji

W dniach 29.04 – 3.05. 2015 w Sousse odbyło się pierwsze robocze spotkanie partnerów projektu „Młodzieżowe Rady w Tunezji”. Fundacja wspólnie z lokalnymi organizacjami We Love Sousse i EUREKA zrealizuje mnóstwo ciekawych działań od szkoleń, przez praktyczne warsztaty, wizytę studialną w Polsce, realizację mini-projektów w 7 tunezyjskich miejscowościach: Sousse, Hammam Sousse, Kalaa Kebira, M’saken, Monastir, Hay Riadh i Ksibet el Madyouni i na koniec konferencja.

Co najważniejsze projekt będzie wspierał aktywnych młodych ludzi, którzy chcą pozytywnie zmieniać miejscowości, w których mieszkają. Obecnie organizacja prowadzi rekrutację na pierwsze czerwcowe szkolenie. Zainteresowanie, jest ogromne – zgłosiło się już ponad 90 chętnych (na 20 miejsc).

Działania w projekcie mają na celu uczenie młodzieży demokratycznych mechanizmów na poziomie lokalnym, w tym zaawansowanych metod partycypacyjnych. Projekt jest współfinansowany ze środków Programu „Wsparcie dla Demokracji” w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Skip to content