Projekty w Tunezji

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Projekty w Tunezji > Pierwsze kroki w profesjonalizacji młodych organizacji tunezyjskich

Pierwsze kroki w profesjonalizacji młodych organizacji tunezyjskich

2014Tunezja 

Fundacja Edukacja dla Demokracji

Tytuł projektu: Pierwsze kroki w profesjonalizacji młodych organizacji tunezyjskich / First steps in Professionalization of new Tunisian NGOs

 

Projekt, realizowany przez Fundację Edukacja dla Demokracji oraz Tunisian Youth Development Academy z Sousse, miał na celu wzmocnienie potencjału tunezyjskiego społeczeństwa obywatelskiego poprzez wsparcie organizacji pozarządowych działających na wschodzie i północy kraju.

 

Dla 22 przedstawicieli tamtejszych NGOs zorganizowano warsztat dotyczący umiejętności liderskich, planowania pracy w organizacji pozarządowej oraz zarządzania zespołem. Dziesięciu najaktywniejszych uczestników warsztatu, reprezentujących dziesięć różnych organizacji pozarządowych, zaproszono na wizytę studyjną do Warszawy.

 

Pięciodniowy pobyt w Polsce był możliwością spotkania i rozmowy w polskich organizacjach pozarządowych, które promują postawy obywatelskie wśród polskiej młodzieży oraz zapoznania się z systemem planowania pracy w organizacji pozarządowej.

 

Po wizycie w Polsce każdy uczestnik miał za zadanie wykorzystać w praktyce nabytą wiedzę i umiejętności, opracowując roczny plan działania organizacji, w której pracuje.
fedt1

fedt2

fedt3

 

 

fed         ajtd

Skip to content