Projekty w Tunezji

Tunezyjski dziennikarz w akcji

Tytuł projektu: Tunezyjski dziennikarz w akcji / Tunisian journalist in action

Projekt stanowił kontynuację wspólnych działań Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oraz Tunezyjskiego Stowarzyszenia Alternative Media z 2013 r.

Celem projektu było wsparcie rozwoju demokracji lokalnej poprzez edukację i aktywizację dziennikarzy i młodych działaczy społecznych z Tunezji, szczególnie z regionów najsłabiej rozwiniętych gospodarczo.

W ramach projektu odbyło się sześć seminariów dla dziennikarzy, blogerów i adminów w Bizerte, Sfax, Mahdia, Siliana, Tozeur i na Djerbie, podczas których przeszkolono ponad 100 uczestników.

Zrealizowano ogólnokrajowy konkurs „Journaliste en action 2014”, w którym sprzętem dziennikarskim nagrodzono zwycięzców w 5 kategoriach: materiał radiowy, materiał telewizyjny, artykuł, zdjęcie i akcja społeczna, a także opracowano pierwszy Kodeks Dobrych Praktyk Dziennikarza Społecznego, który trafił do wszystkich uczestników projektu.

Dodatkowo 4 najbardziej aktywnych uczestników wzięło udział w stażach w polskich gazetach lokalnych (Tygodniku Podhalańskim i Gazecie Jarocińskiej). Sukcesem okazały się dziennikarskie akcje społeczne angażujące ponad 160 tys. mieszkańców 5 miast Tunezji.

Dzięki przeprowadzonym działaniom poszerzono sieć korespondentów mediów lokalnych i krajowych, wzmocniono potencjał mediów lokalnych, w tym mediów społecznościowych oraz precyzyjne oszacowano potrzeby i wypracowano kolejny krok w strategii rozwoju mediów tunezyjskich.

 

sgl          maf2

Skip to content