Projekty w Gruzji

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Projekty w Gruzji > Szkoła Pogranicza – kontynuacja

Szkoła Pogranicza – kontynuacja

Tytuł projektu: Szkoła Pogranicza / Borderland School

Szkoła Pogranicza to dwuletni, międzynarodowy program kształcący liderów działań integracyjnych w społecznościach wielokulturowych. Uczestnikami programu byli animatorzy kultury, aktywiści społeczni, dziennikarze, artyści, nauczyciele oraz członkowie samorządów lokalnych z krajów Partnerstwa Wschodniego, m.in. Ukrainy i Gruzji.

Projekt realizowały wspólnie Fundacja Pogranicze i International Bureau for Caucasian Cultural Program (IBCCP).

Podczas szkoły letniej w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie oraz warsztatów lokalnych w krajach partnerskich uczestnicy zdobyli zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczne umiejętności. Poprzez prezentację konkretnych narzędzi pracy edukacyjnej i społecznej zostali oni zainspirowani do stworzenia projektów własnych prodemokratycznych inicjatyw społecznych, które chcieliby przeprowadzić w swoich środowiskach lokalnych.

Cztery z tych inicjatyw, wyłonione w trybie konkursowym, zostały zrealizowane przy wsparciu animatorów z Fundacji Pogranicze oraz ekspertów programu. Były to m.in. Pierwszy Sąsiedzki Festiwal na Podzamczu we Lwowie, Dzestra Talks w Czerniowcach oraz Visual Storytelling: Tbilisi Migrant Stories.

 

pogr logo       scf logo

 

Skip to content