Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Gruzja > Lokalna prasa w globalnej sieci

Lokalna prasa w globalnej sieci

Tiniko Dvalishvili (na zdjęciu z prawej) z Kaukaskiego Centrum Dziennikarzy dziękuje wszystkim wydawnictwom za udział w konkursie. Fot. Archiwum TDW

– To jedyny projekt skierowany do dziennikarzy mediów lokalnych w Gruzji, w którego ramach przekazywana jest nie tylko teoria, ale i konkretne, praktyczne rozwiązania. Możemy nie tylko posłuchać o tym jak rozwiązać różne problemy, ale i sami zobaczyć, jak w podobnych sytuacjach  radzą sobie polscy koledzy – mówiła podczas uroczystości rozdania nagród zwycięzcom konkursu dla gruzińskich mediów lokalnych Lela Inasaridze, dyrektor w wydawnictwie Samkhretis Karibche.

W konkursie „The local press in the global network. Georgia 2014”, przeznaczonym dla twórców internetowych wydań gruzińskich gazet lokalnych, nagrodzono jedenaście wydawnictw. Konkurs zorganizowano w ramach projektu „Od mediów informacyjnych do mediów interaktywnych”, który jest realizowany przez Fundację Towarzystwo Demokratyczne Wschód wraz z gruzińskim partnerem – Kaukaskim Centrum Dziennikarzy. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się na początku października w Tbilisi. Jury przyznało nagrody w 4 kategoriach: strona internetowa, tekst, zdjęcie i materiał filmowy.

Vladimer Menabde, wydawca Guris Moambe z Ozurgeti (gurismomabe.ge) po odebraniu nagrody za szczególnie lokalny charakter strony internetowej. Fot. Archiwum TDW

Nagrodę za najlepszą stronę internetową otrzymał Giorgi Suldze, wydawca Okriba News z Tkibuli (okribanews.ge); wyróżnienie za interaktywność na stronie – Nato Gubeladze, wydawca PS News z Kutaisi (psnews.ge); wyróżnienie za szczególnie lokalny charakter strony – Vladimer Menabde, wydawca Guris Moambe z Ozurgeti (gurismomabe.ge).

Nagrodę za najlepszy tekst przypadł Tinatin Zazadze z Samkretis Karibche z Ahalcyche, wyróżnienie otrzymała Inga Gvasalia z Mtavari Tema Samgreloshi.

Nagrodę za najlepsze zdjęcia odebrała Nato Gogelia z Guria News z Czohatauri; wyróżnienie – Laura Gogoladze z Chemi Kharagauli z Charagauli.

Nagrodę za najlepszy materiał filmowy otrzymała Nargiz Iaganashvili z Kakheti Khma z Telawi; wyróżnienie – Saba Tsitsikashvili z Kartlis Khma z Gori.

Nagrodę za odważne podjecie wyzwań związanych z wydaniem internetowym gazety przyznano Nani Mosize z Zugdidelebi z Zugdidi.

Cztery wydawnictwa – Okriba News, Mtavari Tema Samgreloshi, Spectri i Chemi Kharagauli – zostały nagrodzone za najbardziej dynamiczne zmiany w gazetach zaproszeniami na wizytę studyjną do Polski.

Agnieszka Nowińska,

koordynator projektu

Skip to content