Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Tadżykistan > COW-funding: krowa dla Tadżykistanu – wesprzyjmy kolejny Klub Kobiet!

COW-funding: krowa dla Tadżykistanu – wesprzyjmy kolejny Klub Kobiet!

KROWA

W 2013 roku dofinansowaliśmy projekt „Z duchem czasu” Fundacji Edukacja dla Demokracji, który był realizowany w Tadżykistanie w partnerstwie z Association of Scientific and Technical Intelligetsia of Tajikistan (ASTI).

Celem projektu zrealizowanego w obwodzie chatlońskim na południu Tadżykistanu była aktywizacja obywatelska i budowanie potencjału kobiet do angażowania się w działania na rzecz swoich społeczności lokalnych. W trakcie realizacji projektu w wioskach obwodu chatlońskiego powstało 10 Klubów Kobiet, których członkiniami zostały gospodynie domowe, nieposiadające pracy poza domem.

W ramach projektu powstał film prezentujący działania realizatorów i uczestniczek: http://vimeo.com/78536255

W tym roku w ramach akcji crowdfundingowej na portalu Polak Potrafi realizatorzy zebrali już środki, aby zakupić 2 krowy dla Klubów Kobiet, których działalność zainicjowano przy wsparciu naszej Fundacji. Organizatorzy podjęli więc śmiałą decyzję, aby zbierać środki na trzecią krowę, która zostanie przekazana Klubowi Kobiet „Istiklol”.

Gorąco zachęcamy do wsparcia akcji!

Szczegóły: http://polakpotrafi.pl/projekt/dla-tadzykistanu/aktualnosc/2530

 

 

Skip to content