Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Działania Fundacji Solidarności Międzynarodowej w projekcie Planu współpracy rozwojowej w 2015 r.

Działania Fundacji Solidarności Międzynarodowej w projekcie Planu współpracy rozwojowej w 2015 r.

spotkanie z MD

fot. spotkanie Mustafy Dżemilewa z przedstawicielami polskich organizacji pozarządowych tuż przed otrzymaniem Nagrody Solidarności,Warszawa, 3 czerwca 2014 r.

W związku z trwającymi konsultacjami społecznymi projektu Planu współpracy rozwojowej w 2015 r. zwracamy uwagę, że zgodnie z projektem w kolejnej edycji konkursu grantowego „Wsparcie Demokracji” realizowanego przez Fundację Solidarności Międzynarodowej (FSM) wśród krajów objętym wsparciem nie została wymieniona Ukraina, na rzecz której uruchomiony został odrębny program grantowy w ramach Polsko-Kanadyjskiego Programu Wsparcia Demokracji (2014-2017). Konkursem zostanie natomiast objęta ponownie Armenia, co jest odpowiedzią na postulat zgłoszony przez FSM w ubiegłorocznych konsultacjach.

Oznacza to, że w konkursie „Wsparcie Demokracji 2015” będzie można ubiegać się o granty na projekty na rzecz Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji i Mołdawii, a także jak dotychczas na rzecz Tadżykistanu i Tunezji.

Dodatkowo Fundacja planuje wsparcie projektów w Ukrainie w obszarach tematycznych wskazanych przez Mustafę Dżemilewa, laureata Nagrody Solidarności im. Lecha Wałęsy w 2014 r.

Uwagi do projektu Planu współpracy rozwojowej w 2015 r. można zgłaszać do 22 sierpnia 2014 r. na adres: polskapomoc@msz.gov.pl.

Więcej: http://www.polskapomoc.gov.pl/Konsultacje,spoleczne,projektu,Planu,wspolpracy,rozwojowej,w,2015,r.,2031.html

 

Skip to content