Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Mołdawia > CIWL zorganizowało seminarium dla pracowników ratusza w Bielach dotyczące zagranicznych źródeł finansowania projektów

CIWL zorganizowało seminarium dla pracowników ratusza w Bielach dotyczące zagranicznych źródeł finansowania projektów

Na początku czerwca funkcję dyrektora CIWL objął Tomasz Horbowski. Serdecznie dziękujemy Krzysztofowi Kolanowskiemu za pracę włożoną w rozwój Centrum.

http://www.centruinfo.org/en/news-2/418-cial-has-a-new-director

W lipcu Centrum Informacyjne dla Władz Lokalnych we współpracy z władzami Bielc zorganizowało seminarium dla pracowników ratusza dot. ubiegania się o zagraniczne środki finansowe na realizację projektów. Podczas szkolenia przedstawiciele Centrum omówili możliwości uzyskania wsparcia finansowego od zagranicznych donorów, wyjaśniali jak prawidłowo napisać wniosek grantowy, uwzględniając kryteria oceny donorów oraz specyfikę realizacji projektów międzynarodowych. W szkoleniu przewidziano także praktyczne ćwiczenia dot. wdrażania idei projektu w odniesieniu do priorytetów konkursu. W najbliższym czasie planowane są kolejne szkolenia dla pracowników bieleckiego ratusza.

CIWL kontynuuje także prezentację wystawy „Polska pomoc rozwojowa w Mołdawii”. Wystawę zaprezentowano m.in. na Forum Ekonomicznym w Bielcach (25 czerwca 2014), na Regionalnym Forum Ekonomicznym w Ungheni (3 lipca 2014) oraz w budynku Rady Regionu Ialoveni. W ramach wystawy prezentowane są polsko-mołdawskie projekty realizowane w latach 2013-2014 przy wsparciu środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ambasady RP w Kiszyniowie oraz Fundacji Solidarności Międzynarodowej.

http://www.centruinfo.org/en/news-2/374-exhibition-polish-cooperation-for-development-in-moldova

Do zespołu Centrum w Ialoveni dołączyła wolontariuszka ze Stanów Zjednoczonych, która będzie współpracowała z CIWL przez najbliższe dwa lata w ramach programu Peace Corps Volunteer.

Skip to content