Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Mołdawia > Warsztaty polsko-mołdawskie w Kiszyniowie

Warsztaty polsko-mołdawskie w Kiszyniowie

17-19 lutego Centrum Informacyjne dla Władz Lokalnych i Fundacja Solidarności Międzynarodowej zorganizowały polsko-mołdawskie warsztaty, podczas których polskie i mołdawskie organizacje pozarządowe miały okazję poznać swoją działalność i nawiązać współpracę. W seminarium wzięło udział 10 przedstawicieli organizacji pozarządowych z Polski oraz 16 z Mołdawii. Organizacje były wybierane na podstawie analizy profilu działalności.

Najważniejszym celem warsztatów było nawiązanie kontaktów i zawiązanie nowych partnerstw polsko-mołdawskich. Uczestnicy zapoznawali się także z zasadami uczestnictwa w polskich konkursach grantowych, dzielili się doświadczeniem dotyczącym tworzenia budżetu oraz sprawozdawania, a także tworzyli własne koncepcje projektów. Jak zauważa jedna z mołdawskich uczestniczek: „Tego typu seminarium to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie. Mogliśmy poznać polskie programy grantowe, rozwijaliśmy umiejętności związane z pisaniem wniosków, a co najważniejsze udało nam się znaleźć partnera do współpracy w dziedzinie edukacji i wolontariatu.”

Podczas drugiego dnia szkolenie odwiedził Ambasador RP w Kiszyniowie Artur Michalski, który w swoim powitaniu podkreślał znaczenie dzielenia się doświadczeniem współpracy pomiędzy Polską, a Mołdawią.

 Więcej informacji o przebiegu warsztatów: http://www.centruinfo.org/ru/news-2/392-17-19

                  

 

 

Skip to content