Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Program szkoleń w Fundacji Solidarności Międzynarodowej

Program szkoleń w Fundacji Solidarności Międzynarodowej

Fundacja Solidarności Międzynarodowej uruchamia program szkoleniowy, przeznaczonych dla osób i środowisk realizujących zagraniczne projekty z zakresu współpracy rozwojowej (ze szczególnym uwzględnieniem krajów Partnerstwa Wschodniego). Celem szkoleń będzie dostarczenie wiedzy na temat sytuacji politycznej, społecznej i gospodarczej państw – adresatów projektów rozwojowych, a także ich specyfiki oraz uwarunkowań, mogących mieć znaczenie dla działalności zainteresowanych podmiotów.

Każde szkolenie w ramach cyklu poświęcone będzie innemu państwu i każde będzie prowadziło dwóch wykładowców: ekspert, specjalizujący się w tematyce danego kraju oraz praktyk, który tam pracował, zajmując się problematyką rozwojową.

Ważnym elementem programu szkoleniowego będzie seria jesiennych spotkań podsumowujących projekty zrealizowane w danym kraju w mijającym sezonie. Podczas tych spotkań będzie można przedyskutować z wykładowcami problemy, jakie pojawiły się przy realizacji projektów, co pozwoli na lepsze przygotowanie kolejnych szkoleń oraz pomoże zainteresowanym podmiotom w wyborze tematyki projektów zaplanowanych na lata następne.

Pierwsze planowane szkolenia będą poświęcone dwóm państwom Kaukazu Południowego. Odbędą się one w siedzibie Fundacji 27 marca (Azerbejdżan) i 28 marca (Gruzja).

Comments (5)

 1. Portal XMC
  2 miesiące ago

  Trzeba zyc bez wzgledu na to, ile razy runelo niebo. – David Herbert Lawrence

  http://www.xmc.pl

 2. Tomasz Michalowski
  2 miesiące ago

  Jestem stara, zostalo mi pewnie malo czasu, nie marnuje go wiec na bzdury. Robie tylko to, co mnie interesuje. I wam, mlodszym, radze to samo. – Iris Apfel

  http://www.xmc.pl

 3. Analiza
  2 miesiące ago

  Kto zycia nie ceni, nie wart go. – Leonardo da Vinci

  http://www.xmc.pl

 4. Metale.XMC.PL
  2 miesiące ago

  Pojawienie sie prawdziwego autentycznego geniusza 🙂 mozesz rozpoznac po tym, ze wszystkie osly i nieuki jednocza sie przeciwko niemu…. Jonathan Swift… Do You Seen ? http://www.Socjologia.XMC.PL Thanks for Visit!

 5. Pianino Muzyka
  2 miesiące ago

  Slowa maja ogromna mJa bardzo w to wierze. Moga inspirowac, dawac motywacje lub pocieszenie, a gdy go potrzeba. Czasem w jednym zdaniu zakleta jest madrosc, ktorej szukamy w naszym zyciu przez dlugi czas. zapraszam do siebie http://www.xmc.pl 🙂

Leave a Comment