Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Dyskusja z udziałem Myrosława Marynowycza i Josyfa Ziselsa

Dyskusja z udziałem Myrosława Marynowycza i Josyfa Ziselsa

Zrzut ekranu12

 

 

 

 

W imieniu Komitetu Obywatelskiego Solidarności z Ukrainą, Fundacji im. Stefana Batorego oraz Fundacji Solidarności Międzynarodowej mamy zaszczyt zaprosić do udziału w dyskusji publicznej Majdan i tradycje polityczne. Spotkanie odbędzie się 26 lutego 2014 (środa), w godz. 15.00-17.00 w siedzibie Fundacji Batorego (Warszawa, ul. Sapieżyńska 10a, sala konferencyjna im. Jerzego Turowicza).

Dyskusję otworzą wypowiedzi: Myrosława Marynowycza i Josyfa Ziselsa.

Protesty na Ukrainie prowokują do stawiania pytań o ukraińską tożsamość i ukraińskie tradycje polityczne. Czy na Majdanie powstaje nowa Ukraina? Jeżeli tak, to jaka ona jest i do jakich tradycji politycznych się odwołuje? Zastanowimy się także nad tym, jakie jest miejsce dziś, na Ukrainie tradycji dysydenckich i demokratycznych? Czy one są, lub czy mogą stać się, elementem nowej ukraińskiej tożsamości? To pytanie wydaje się dziś szczególnie ważne – zwłaszcza w Polsce – gdzie w pewnych środowiskach pojawiły się obawy związane z odrodzeniem ukraińskiego nacjonalizmu, ale również oskarżeń np. o odrodzenie antysemityzmu w tym kraju. Chcemy również zapytać o rolę Kościołów i związków wyznaniowych w ostatnich wydarzeniach? Dlaczego ich zaangażowanie i wsparcie dla ruchu Majdanu jest tak silne?

Dyskusja będzie prowadzona w językach polskim i ukraińskim

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu do dnia 25 lutego 2014, tel.: 22 536 02 00, faks: 22 536 02 20, e-mail: debaty@batory.org.pl

 

 

Skip to content