Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Ukraina > Wizyta studyjna w Warszawie dziennikarzy śledczych z Ukrainy

Wizyta studyjna w Warszawie dziennikarzy śledczych z Ukrainy

W dniach 27-30 października 2013 roku odbyła się wizyta studyjna 10 laureatów konkursu na najlepsze śledztwo dziennikarskie. Goście z Ukrainy mieli możliwość spotkania się z czołowymi dziennikarzami śledczymi w Polsce: Przemysławem Wojciechowskim, Jerzym Jachowiczem i Wojciechem Cieślą. Obserwowali także w jakich warunkach pracują dziennikarze „TVNu” i „Gazety Wyborczej”.

Olga Bożko, dziennikarka telewizyjna 34 kanału z Dniepropietrowska – zwyciężczyni konkursu na najlepsze śledztwo dziennikarskie – nie kryła zadowolenia z wizyty, zwłaszcza z możliwości przyjrzenia się pracy zespołu TVN24: „To niesamowite! Marzę o pracy w takich warunkach. To pełny profesjonalizm”.

Szczególnie wiele zainteresowania – z uwagi na specyficzny model biznesowy w swej działalności – wywołało spotkanie w Radiu WNET. Dziennikarze z Ukrainy wspólnie z media-trenerką Agnieszką Nowińską zastanawiali się także nad nowymi możliwościami rozpowszechniania informacji na temat swoich śledztw. Zostali także przyjęci przez zastępcę dyrektora Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie Zbigniewa Gniatkowskiego. Spotkanie zdominowała oczywiście tematyka umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z UE oraz potrzeba bardziej aktywnych działań w sferze informowania społeczeństwa ukraińskiego na tematy związane z integracją europejską, które jest słabo poinformowane co do istoty procesów integracyjnych w Europie.

 

 

Skip to content