Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > CNN o projekcie Fundacji Press Club

CNN o projekcie Fundacji Press Club

Fix Kairouan, obywatelski portal e-monitoringowy, utworzony w ramach projektu „Monitoring obywatelski: metoda aktywizacji wspólnot z użyciem współczesnych narzędzi internetowych” realizowanego przez Fundację Press Club jest coraz szerzej komentowany na świecie. Sukces konferencji promocyjnej wywołał duże zainteresowanie mediów arabskich, co przełożyło się też na większy napływ użytkowników. Nowatorski projekt przyciągnął również uwagę mediów międzynarodowych. Fix Kairouan jest wymienione w artykule CNN iReport.

W kilku akapitach opisano zasady funkcjonowania strony internetowej będącej osią projektu.

Zwrócono również uwagę, że jest to pierwsza podobna inicjatywa w świecie arabskim i że jest ona finansowana ze środków polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Należy jednak zaznaczyć, że wbrew temu, co twierdzi artykuł, strona internetowa funkcjonuje bez problemów nie od zaledwie miesiąca a od niemal trzech.

Rozprzestrzenianie wiadomości o działaniach Fundacji Press Club w ramach programu Wsparcie Demokracji przerosło oczekiwania i z pewnością przełoży się ono na zwiększone zainteresowanie zarówno samym projektem, jak i polskimi programami pomocy zagranicznej.

Link do artykułu: http://ireport.cnn.com/docs/DOC-1007849

Projekt Fix Kairouan (fixkairouan.org) realizowanty jest przez Fundację Press Club przy wsparciu programu Wsparcie Demokracji Fundacji Solidarności Międzynarodowej. Projekt współfinansowany jest ze środków polskiej współpracy rozwojowej MSZ RP w roku 2013.

Skip to content