Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Ukraina > Spotkanie redakcyjne Eastbook.eu w Kijowie

Spotkanie redakcyjne Eastbook.eu w Kijowie

W ramach projektu “Eastbook.eu – usamodzielnienie ukraińskojęzycznej wersji” odbyło się pierwsze międzynarodowe spotkanie redakcyjne zespołu portalu w Kijowie. W dniach 28-30 czerwca 2013 członkowie redakcji z Polski, Białorusi, Ukrainy i Estonii spotkali się w biurze ukraińskiej wersji językowej i omawiali strategię działań portalu.

W spotkaniu wzięli  udział 15 osób tworzących redakcję poszczególnych wersji językowych Eastbook.eu: redaktorzy, tłumacze, webmaster oraz przedstawiciele Fundacji Wspólna Europa – wydawcy Eastbook.eu.

Pierwsze spotkanie redakcyjne miało na celu poznanie się całości zespołu, poznanie się poszczególnych członków redakcji i ich wizji i pomysłu na działania w portalu. Część merytoryczna została podzielona na trzy bloki:

I Stworzenie profili przyszłego czytelnika Eastbook.eu dla poszczególnej wersji językowej.

II Stworzenie wspólnych przestrzeni tematycznych dla redakcji Eastbook.eu

III Niezależność ukraińskiej wersji językowej Eastbook.eu

Spotkanie redakcyjne było ważne dla zespołu, który do tej pory w znakomitej części działał całkowicie zdalnie i za pomocą internetowych kanałów komunikacji. Możliwość spotkania redaktorów, tłumaczy i innych osób związanych z portalem pozytywnie wpłynie na możliwość najnowszego projektu w ramach Eastbook.eu – uniezależnienie ukraińskojęzycznej wersji portalu.

W tym projekcie Eastbook.eu  wzmocni swoją redakcję ukraińskojęzyczną w Kijowie kierowaną teraz przez Evgeniya Voropaya. Dzięki partnerowi ukraińskiemu otrzyma on pomoc infrastrukturalną i będzie mógł poszerzyć redakcję nad Dnieprem.

Ponadto zostaną przeprowadzone dwa szkolenia dziennikarskie dla młodych talentów dziennikarstwa obywatelskiego w Ukrainie. Fachowej wiedzy i trenerskiego know-how dostarczą partnerzy z Czech i Słowacji.

Dodatkowym celem jest uruchomienie transmisji on-line z konferencji i ciekawych wydarzeń dotyczących regionu Europy Wschodniej.

 

Skip to content