Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Gruzja > Pierwsze sesje warsztatowe Akademii Fundrisingu zakończone!

Pierwsze sesje warsztatowe Akademii Fundrisingu zakończone!

Uczestnicy Akademii Fundrisingu mają za sobą już dwie sesje warsztatowe. Pierwsza z nich odbyła się w kwietniu, a kolejna pod koniec maja w Gurjaani w Gruzji. Podczas warsztatów uczestnicy uczyli się identyfikować lokalne potrzeby społeczne, zapoznawali się ze specyfiką aplikacji poszczególnych donorów oraz zdobywali wiedzę z zakresu międzysektorowych działań na rzecz dobra wspólnego. Działania realizowane są przez Stowarzyszenie Centrum Technologii Informacyjnych e-Misja w ramach projektu „Centrum Wsparcia Wiejskich NGO Kachetii”.

 warsztaty

W trakcie majowej sesji uczestnikom Akademii zaprezentowana została również strona projektu http://projectsincubator.org. Strona składa się z dwóch części: ogólnodostępnej, zawierającej informacje przydatne dla NGO oraz części zamkniętej, służącej bezpośrednio realizacji projektu i tworzonej w celu gromadzenia i weryfikacji wiedzy. Ta część jest dostępna po zalogowaniu się i jest oparta o formularze aplikacyjne, zawierające funkcję śledzenia oraz edytowania zmian i interakcji z tutorami projektu.

 

Do czasu kolejnych warsztatów Akademii Fundrisingu uczestnicy opracują tzw. 'project idea’ – wymagające określenia problemu, analizy potrzeb, podania tła społeczno—ekonomicznego oraz podania grup docelowych, których dotyczy projekt. W pracach tych pomagać będą polscy tutorzy.

 

stopka fwj pp 2013

Skip to content