Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Mjanma/Birma > Coraz więcej telefonów komórkowych w Birmie

Coraz więcej telefonów komórkowych w Birmie

Sytuacja birmańskich mediów rozwija się z miesiąca na miesiąc. Gdyby nie osobiste wizyty w tym kraju, trudno byłoby nadążyć z zachodzącymi zmianami.

Przygotowując projekt „Razem dla Birmy – Liderzy Mediów” jego koordynator Bartosz Kozakiewicz odwiedził ponownie Rangun w kwietniu 2013 roku.  Celem wizyty było uszczegółowienie ustaleń z lokalną organizacją partnerską (Pandita Development Institute) i dyskusja nad kierunkami rozwoju dalszych działań.

„Rangun zmienił się nie do poznania od października zeszłego roku, kiedy byłem tu po raz ostatni. Wtedy prawie nieobecne telefony komórkowe dziś wydają się być najpopularniejszym artykułem sprzedawanym na ulicznych straganach” – mówi Bartosz Kozakiewicz.

„Dynamicznie zwiększający się dostęp do nowych technologii to ogromna szansa dla birmańskiego społeczeństwa.  Niedawna wizyta studyjna utwierdziła nas w przekonaniu, że oparcie tegorocznego projektu o nowe media było słusznym wyborem” – dodaje Piotr Gulczyński, Prezes Instytutu Lecha Wałęsy.

W ostatnich dniach ruszyła również  rekrutacja uczestników warsztatów, które odbędą się w Rangunie i Mandalay w czerwcu b.r. oraz stażystów którzy odwiedzą Polskę dwa miesiące później. Ze względu na stosunkowo ograniczoną ofertę warsztatów dotyczących nowych mediów, ogłoszenie o rekrutacji spotkało się z dużym zainteresowaniem nie tylko wśród potencjalnych uczestników, ale też dziennikarzy lokalnych gazet.

Skip to content