Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Mołdawia > 65 uczestników na szkoleniu Centrum Informacyjnego w Mołdawii

65 uczestników na szkoleniu Centrum Informacyjnego w Mołdawii

26 kwietnia br. odbyło się pierwsze szkolenie dla mołdawskich samorządów pt. „Rozwój kompetencji samorządów w opracowywaniu wniosków projektowych” („Dezvoltarea capacităților APL în scrierea proiectelor cu finanţare externă”) zorganizowane przez Centrum Informacyjne dla Władz Lokalnych w Ialoveni, w Mołdawia. W szkoleniach wzięło udział 65 uczestników, reprezentujących władze samorządowe, stowarzyszenia I inne organizacje mołdawskie.

Spotkanie rozpoczęli goście honorowi: Svetlana Rogov z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i Budownictwa, Kent Larson, dyrektora USAID/Moldova oraz Tudor Meșina, dyrektor Agencji Rozwoju Regionalnego-Centrum, którzy w swych mowach powitalnych podkreślili konieczność organizowania podobnych szkoleń dla samorządów, natomiast p. Kent Larson dodał, że sama działalność Centrum Informacyjnego jako inicjatywy polsko-amerykańskiej jest znakomitym, choć na razie jedynym przykładem wspólnej inicjatywy kilku państw rzecz rozwoju samorządności w Mołdawii.

Szkolenie poprowadził dyrektor Centrum Informacyjnego, Krzysztof Kolanowski. Dotyczyło ono następujących kwestii:

  • gdzie i jak można znaleźć informacje na temat możliwości otrzymania dofinansowania dla projektów realizowanych lub współrealizowanych przez mołdawskie samorządy?
  • przygotowanie do opracowania wniosku projektowego,
  • jak opracować wniosek w taki sposób, by zwiększyć jego szanse na zatwierdzenie w oparciu o konkretny system kryteriów donatora?
  • specyfika uczestnictwa w dwustronnych lub wielostronnych projektach międzynarodowych,
  • inicjatywy Centrum Informacyjnego i możliwości uzyskania konsultacji w opracowaniu wniosku,
  • prezentacja platformy e-learningowej (e-learning.centruinfo.org)

Spotkanie to zapoczątkowało serię szkoleń organizowanych przez Centrum Informacyjne dla mołdawskich samorządów. Kolejne będą dotyczyć problematyki zarządzania projektami, a także dadzą możliwość zapoznania się z wymogami poszczególnych donatorów i programów.

Galeria >>>

Działalność Centrum Informacyjnego jest finansowana wspólnie ze środków USAID oraz ze środków MSZ w ramach programu Wsparcie Demokracji.

 

Skip to content