Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Tadżykistan > Fundacja Edukacja dla Demokracji rozpoczęła projekt „Z duchem czasu”

Fundacja Edukacja dla Demokracji rozpoczęła projekt „Z duchem czasu”

 

Fundacja Edukacja dla Demokracji rozpoczęła realizację projektu „Z duchem czasu” skierowanego do grup kobiet w Tadżykistanie. Celem projektu jest aktywizacja obywatelska i zbudowanie potencjału kobiet z obwodu chatlońskiego do angażowania się na rzecz swoich społeczności lokalnych.

We współpracy z tadżyckim partnerem (Stowarzyszenie ASTI – (Association of Scientific and Technical Intelligentsia of Tajikistan) zorganizowane zostaną szkolenia dla ponad 100 kobiet z 10 Klubów Kobiet, które powstaną w ramach projektu. W ramach serii szkoleń odbędą się m.in. warsztaty z podstaw przedsiębiorczości w warunkach lokalnych, a dla wyselekcjonowanej grupy kobiet także szkolenia liderskie, prowadzone przez trenerów z Polski.

Relacje z działań prowadzonych przez Fundację Edukacja dla Demokracji Tadżykistanie, w tym projektu „Z duchem czasu”, można na bieżąco śledzić na  fanpage’u „Na tadżyckiej wsi”:

https://www.facebook.com/pages/Na-tad%C5%BCyckiej-wsi/263663700436777

 

Skip to content