Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Mjanma/Birma > Rusza projekt „Razem dla Birmy: Edukacja Obywatelska ponad konfliktami” Fundacji Inna Przestrzeń

Rusza projekt „Razem dla Birmy: Edukacja Obywatelska ponad konfliktami” Fundacji Inna Przestrzeń

Fundacja Inna Przestrzeń w partnerstwie z Solidarnością Polsko-Birmańską rozpoczyna nowy projekt „Razem dla Birmy: Edukacja Obywatelska ponad konfliktami” mający na celu wsparcie formalnej i nieformalnej edukacji w regionach Szan i Arakan w Birmie/Mjanmie.

„Razem dla Birmy:Edukacja Obywatelska ponad konfliktami” jest kontynuacją projektów przeprowadzonych w 2012 : „Liderzy Transformacji” i „Młoda Demokracja”.

W projekcie „Razem dla Birmy: Edukacja Obywatelska ponad konfliktami” udział wezmie 10 mniejszości etnicznych zamieszkujących regiony Szan i Arakan. W ramach projektu, we współpracy z partnerami lokalnymi, przeprowadzony zostanie szereg działań mających na celu wsparcie edukacji obywatelskiej w Birmie/Mjanmie, m.in, warsztaty negocjacyjne, warsztaty TOT, warsztaty edukacji wyborczej. Ponadto, przygotowany zostanie „Podręcznik Wyborcy” przetłumaczony na 7 jęz. mniejszości etnicznych zamieszkujących region Szan. W Arakanie, w jednej ze szkół w regionie wdrożony zostanie nowoczesny plan edukacyjny przygotowany przez „Społeczną Radę Edukacyjną” zrzeszająca specjalistów z Polski, Birmy/Mjanmy i Azerbejdżanu.

„Razem dla Birmy” jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Inna Przestrzeń i Instytutu Lecha Wałęsy, który w Birmie/Mjanmie przeprowadzi projekt „Razem dla Birmy: Liderzy Mediów”.

>> http://projektbirma.wordpress.com/2013/04/15/new-project-in-burma-nowy-projekt-w-birmie/

Skip to content