Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Rada Fundacji Solidarności Międzynarodowej przyjęła sprawozdanie za rok 2012

Rada Fundacji Solidarności Międzynarodowej przyjęła sprawozdanie za rok 2012

Rada Fundacji Solidarności Międzynarodowej zebrana na posiedzeniu 4 kwietnia 2013 r. jednogłośnie zatwierdziła Sprawozdanie z Działalności Fundacji za 2012 rok oraz Sprawozdanie Finansowe za rok 2012. W sprawozdaniach jest szczegółowo opisany pierwszy rok działalności Fundacji po reaktywacji, zrealizowane przez nią działania, główne linie programowe oraz zrealizowane w zeszłym roku zadania zlecone przez MSZ.

Członkowie zarządu zdali także sprawozdanie z bieżącej działalności Fundacji, w tym zwłaszcza z przebiegu konkursu grantowego Wsparcie Demokracji 2013. Duże zainteresowanie członków Rady wywołała kwestia prowadzonego przez Fundację Centrum Informacyjnego dla samorządów mołdawskich w Ialoveni pod Kiszyniowem.

Przewodniczącą Rady Fundacji Solidarności Międzynarodowej jest Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, wiceminister spraw zagranicznych a w jej skład wchodzą: Andrzej Halicki – wiceprzewodniczący, polityk Platformy Obywatelskiej, poseł na Sejm V, VI i VII kadencji; Marek Borowski, polityk, senator VII kadencji, poseł na Sejm I, II, III, IV i VI kadencji, Marszałek Sejmu w latach 2001-2004, wicepremier i minister finansów w okresie 1993-1994; Andrzej Marian Grzyb, poseł do Parlamentu Europejskiego od 2009 r., polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego, poseł na Sejm I, II, III, IV, V i VI kadencji; Jerzy Koźmiński, dyplomata i urzędnik państwowy, były ambasador RP w USA i wiceminister spraw zagranicznych, prezes zarządu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności od 2000 r.; Henryka Krzywonos, działaczka społeczna, działaczka opozycji demokratycznej, sygnatariuszka porozumień sierpniowych; Adam Lipiński, poseł na Sejm I, IV, V, VI i VII kadencji, polityk Prawa i Sprawiedliwości, były minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, z wykształcenia ekonomista, w czasach komunistycznych działacz opozycji demokratycznej; Marek Magierowski, dziennikarz i publicysta dziennika „Rzeczpospolita” oraz tygodnika „Uważam Rze”, b. zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”; Jacek Protasiewicz, poseł do Parlamentu Europejskiego od 2004 r., polityk Platformy Obywatelskiej, poseł na Sejm IV kadencji; Jerzy Rejt, były prezes Związku Ukraińców w Polsce, koordynator Programu Study Tours to Poland w Kolegium Europy Wschodniej; Ks. Kazimierz Sowa, duchowny rzymskokatolicki, dziennikarz, publicysta, dyrektor kanału telewizyjnego Religia.tv.; Michał Wojtczak, od 2005 senator VI, VII i VIII kadencji, polityk Platformy Obywatelskiej; Henryk Wujec, doradca Prezydenta RP ds. społecznych, polityk, fizyk, działacz opozycji w czasach PRL, były wiceminister rolnictwa, poseł na Sejm X, I, II i III kadencji.

Po dokonaniu poprawek redakcyjnych sprawozdanie zostanie udostępnione publicznie na stronie internetowej Fundacji.

Skip to content