Projekty w Tunezji

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Projekty w Tunezji > Trenerzy dla interaktywnej edukacji obywatelskiej młodych liderów transformacji w Tunezji

Trenerzy dla interaktywnej edukacji obywatelskiej młodych liderów transformacji w Tunezji

2013Tunezja 

 

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Szkoleniowe w Szczecinie

 

tytuł projektu: Trenerzy dla interaktywnej edukacji obywatelskiej młodych liderów transformacji w Tunezji / Trainers for interactive civic education for young leaders of transformation in Tunesia

 
Projekt realizowali wspólnie Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Szkoleniowe w Szczecinie oraz Sieć Stowarzyszeń na Rzecz Obywatelskości i Rozwoju z Tunisu TACID.

 

Celem nadrzędnym projektu było stworzenie w Tunezji środowiska kompetentnych trenerów oraz liderów samorządności i społeczeństwa obywatelskiego, świadomych celu i istoty niezbędnych przemian. Zastosowane działania miały nauczyć ich korzystania z najnowszych technik komunikacji, prowadzenia interaktywnych szkoleń oraz nakierować na przyszłą długofalową i konstruktywną współpracę z partnerami w Polsce.

 

Szkolenie przyszłych trenerów odbyło się podczas intensywnych 5-dniowych warsztatów w tunezyjskim Hammamet, po czym liderzy mieli możliwość przyjechania do Polski i Niemiec na wizytę studyjną, aby z bliska przyjrzeć się funkcjonowaniu lokalnych samorządów terytorialnych oraz współpracy z organizacjami pozarządowymi.

 

Następnie, w pięciu miejscowościach Beni Mtir, El Kef, Kairouan, Tataouine i El Guettar wyszkoleni trenerzy poprowadzili autorskie szkolenia na wybrane przez siebie, interesujące dla  miejscowych społeczności tematy, np. partycypacja kobiet we władzy lokalnej czy współpraca sektora samorządowego i pozarządowego w rozwiązywaniu problemów lokalnych.

 

Dzięki projektowi kilkunastu trenerów uzyskało certyfikaty, które umożliwiają im już samodzielne przygotowanie i prowadzenie szkoleń, co pozwala mieć nadzieję na szybkie rozprzestrzenianie się projektu w latach następnych.

 

Read about project in English.

 

frdl3

frdl2

frdl1

 

frdl

 

Skip to content