Projekty w Ukrainie

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Projekty w Ukrainie > Eastbook.eu – usamodzielnienie wersji ukraińskojęzycznej

Eastbook.eu – usamodzielnienie wersji ukraińskojęzycznej

 2013 – Ukraina 

Fundacja Wspólna Europa

 

tytuł projektu: Eastbook.eu – usamodzielnienie wersji ukraińskojęzycznej / Eastbok.eu – establishment of the Ukrainian language version

 

Eastbook.eu to wielokierunkowe przedsięwzięcie wspierające dziennikarstwo internetowe w krajach takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja i Mołdawia. Projekt realizowany był przez Fundację Wspólna Europa, wydawcę portalu Eastbook.eu, we współpracy z trzema organizacjami partnerskimi: The Regional Press Developement Institute (TDPI) z Ukrainy, Memo98 ze Słowacji oraz Transition Online (TOL) z Czech.

 

Celem działań było stworzenie redakcji Eastbook.eu na Ukrainie oraz zwiększenie umiejętności korzystania z nowych mediów ukraińskich dziennikarzy internetowych i blogerów.

 

W ramach realizowanych działań w Kijowie odbyły się dwudniowe warsztaty „Dziennikarstwo on-line i efektywne wykorzystanie internetu” oraz szkolenie „Nowe trendy i wyzwania w mediach elektronicznych”.  Przeprowadzono rekrutację i zatrudniono dwie osoby na stanowiskach new media person i grafik komputerowy w ukraińskiej redakcji portalu Eastbook.eu. Na portalu opublikowano ponad 6 tysięcy autorskich materiałów w 4 wersjach językowych.
 

W efekcie działań projektowych rozbudowano ukraińskojęzyczną wersję portalu poprzez założenie przez jej członków niezależnego tworu prawnego, powołanie stałego grona współpracowników oraz stworzenie warunków lokalowych w Kijowie na codzienną działalność redakcyjną. Ważnym elementem projektu było również uruchomienie telewizji internetowej EastbookTV dla organizacji pozarządowych z obszaru Europy Wschodniej umożliwiającej transmisję wydarzeń on-line.

 

Strona projektu: http://eastbook.eu/ua/

 

Read about project in English.

 

wspoln3sm

 wspolna2sm

 wspolna1sm

 

wspolna eu

 

 

Skip to content