Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Mołdawia > Otwarcie Centrum Informacyjnego dla Władz Lokalnych w Mołdawii

Otwarcie Centrum Informacyjnego dla Władz Lokalnych w Mołdawii

Deschiderea

W ramach oficjalnej wizyty Prezydenta Bronisława Komorowskiego w Republice Mołdawii uroczyście zainaugurowano w poniedziałek 3 grudnia działalność Centrum Informacyjnego dla samorządów mołdawskich w Ialoveni pod Kiszyniowem. Centrum otworzyła Wiceminister Spraw Zagranicznych Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz wraz z mołdawskim Ministrem Rozwoju Regionalnego i Budownictwa Marcelem Raducanem (na zdjęciu).

Centrum prowadzone jest przez Polską Fundację Międzynarodowej Współpracy na Rzecz Rozwoju „Wiedzieć Jak“ w ramach środków współpracy rozwojowej MSZ RP na rok 2012.

Otwarciu Centrum towarzyszy konferencja „Doświadczenie demokracji lokalnej w procesie transformacji“ z udziałem Prezydentów Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Mołdawii, przedstawicieli administracji, samorządówców i ekspertów z Polski, Litwy oraz Mołdawii. Celem konferencji jest przekazanie doświadczenia samorządności, upodmiotowienia władz lokalnych oraz decentralizacji.

W przyszłym roku Centrum będzie finansowane wspólnie przez Polskę i Stany Zjednoczone w ramach międzynarodowej inicjatywy Moldova Task Force wspierającej proces transformacji i reform w Republice Mołdawii.

 

 

 

 

 

 

Skip to content