Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Ukraina > Szkolenia „Formy uczestnictwa w procesie decyzyjnym” w Odessie

Szkolenia „Formy uczestnictwa w procesie decyzyjnym” w Odessie

  

W listopadzie: 17-18 oraz 20-21, odbyły się drugie warsztaty w ramach projektu „Szkoła Aktywności Lokalnej w Południowej Ukrainie”, realizowanego przez Stowarzyszenie Wschodnioeuropejskie Centrum Demokratyczne. Po pierwszym warsztatach, jakie odbyły się we wrześniu, uczestnicy w swoich miastach pracowali z wybranymi przez siebie grupami docelowymi, przeprowadzali rozmowy, zbierali ankiety, analizowali lokalne dokumenty, celem zebrania większej ilości danych na temat podjętych przez siebie problemów.

Przeprowadzenie ekspertyzy obywatelskiej, minotoring realizacji programu rozwoju miasta Wozneseńska, dostęp do informacji publicznej w Białogrodzie nad Dniestrem, opracowanie programu rozwoju wolontariatu w Chersoniu, przyjęcie regulacji dotyczących konsultacji publicznych w Domaniwce, monitoring sposobu świadczenia usług społecznych – to tylko niektóre z tematów wybranych do działań własnych przez uczestników szkolenia “Formy uczestnictwa w procesie decyzyjnym”.

W czasie listopadowych warsztatów, pod czujnym okiem trenerek z chersońskiej organizacji „Nowa Generacja” – Olgi Żukowej i Natalii Czermoszencewej, uczestnicy omawiali swoje dokonania, zastanawiali się jak mogą kontynuować swoją pracę, poznawali kolejne instrumenty demokracji lokalnej. Wszystko po to, by wypracować własne projekty partycypacyjne. 6 wybranych projektów zostanie zrealizowanych w pierwszych miesiącach następnego roku – a my będziemy z uwagą śledzić, jakie zmiany udało się wprowadzić naszym uczestnikom.

Natalia Kertyczak, Koordynatorka Projektu

Skip to content