Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Ukraina > Raport końcowy Międzynarodowej Społecznej Misji Wyborów na Ukrainie

Raport końcowy Międzynarodowej Społecznej Misji Wyborów na Ukrainie

O ile głosowanie i liczenie głosów przebiegało w zasadzie w sposób spokojny i uporządkowany, to zliczanie wyników na poziomie okręgowych komisji wyborczych cechował brak przejrzystości oraz znaczne i celowe opóźnienie pracy kilku okręgowych komisji wyborczych – piszą autorzy końcowego raportu Międzynarodowej Społecznej Misji Obserwacyjnej Wyborów na Ukrainie współfinansowanej przez Fundację „Wiedzieć Jak”.

W piątek 30 listopada 2012 r. odbyła się uroczysta prezentacja raportu w ramach konferencji „Dokąd zmierza Ukraina?” zorganizowanej przez Fundację im. Stefana Batorego.

Pełny tekst raportu:

http://www.batory.org.pl/upload/files/Programy%20operacyjne/Otwarta%20Europa/Raport_PL.pdf

Międzynarodowa Społeczna Misja Wyborów na Ukrainie została zorganizowane przez Fundację Batorego wraz z European Exchange z Berlina i Centrum Studiów Wschodnich z Litwy. Misja działała na Ukrainie w okresie od 17 września do 7 listopada. W ramach misji na Ukrainę został wysłany 15-osobowy międzynarodowy zespół ekspertów i obserwatorów długoterminowych oraz kilkudziesięciu obserwatorów krótkoterminowych. Obserwatorzy zostali rozmieszczeni we Lwowie i Tarnopolu, Charkowie, Dniepropietrowsku, Odessie oraz w Kijowie.

Projekt realizowany w ramach programu „Wsparcie Demokracji” finansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP

Skip to content