Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Gruzja > Przedstawiciele Rustavi z wizytą w Gdyni

Przedstawiciele Rustavi z wizytą w Gdyni

W dniach 22–26 października 2012 r. przedstawiciele Urzędu Miasta Rustavi, Rustavi Korpusi oraz Rady Miasta Rustavi wzięli udział w wizycie studyjnej w Gdyni.

Celem wizyty było m.in. zaprezentowanie rozwiązań dotyczących rewitalizacji miejskiej przestrzeni na przykładzie Chyloni i przekazanie doświadczeń w zakresie inicjatyw lokalnych (integracja mieszkańców, aktywizacja młodzieży, projekty miejskie skierowane do osób niepełnosprawnych). W trakcie wizyty goście z Gruzji wzięli udział w spotkaniach z przedstawicielami miasta Gdyni i mieszkańcami uczestniczącymi w programie rewitalizacji, odbyli wizytę w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym i Gdyńskim Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, a także mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem Gdyńskiego Forum Sportu.

Wizyta ma przełożyć się na efektywne wdrożenie projektów zaplanowanych w trzech dzielnicach (ubani) w Rustavi. Eksperci z uwagi na pełnione funkcje wspierają inicjatywy zarówno na poziomie identyfikacji potrzeb, przygotowania oraz wdrażania. Natomiast radni biorący udział w wizycie zaprezentują doświadczenia z Gdyni oraz propozycję procedur przygotowanych w ramach projektu związanych z wdrażaniem Programu Inicjatyw Lokalnych Rustavi na forum Rady Miasta Rustavi.

Więcej informacji o projekcie: https://sites.google.com/site/srggszczecin/wybrane-projekty/program-inicjatyw-spolecznych-miasta-rustavi

Projekt realizowany jest w ramach programu „Wsparcie Demokracji 2012” finansowanego ze środków programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2012 r. 

Skip to content