Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Ukraina > Skuteczna komunikacja w społeczności lokalnej” w Odessie

Skuteczna komunikacja w społeczności lokalnej” w Odessie

    

Szkolenie szczęśliwych zwycięzców konkursu minigrantów (ze środków National Endowment for Democracy), którego celem było usprawnienie komunikacji lokalnych NGO ze swoimi społecznościami lokalnymi, odbyło się w październiku w Odessie. Szkolenie, w ramach projektu „Szkoła Aktywności Lokalnej w Południowej Ukrainie”, realizowanego przez Stowarzyszenie Wschodnioeuropejskie Centrum Demokratyczne, poprowadziły trenerki z Polski i z Ukrainy – Ewa Barlik (Stowarzyszenie Gazet Lokalnych) oraz Natalia Bolhovska (Winnicki Press-Klub).

Uczestnicy dwudniowego szkolenia – po dwie osoby z każdej zwycięskiej organizacji – zastanawiali się, w jaki sposób dobrze współpracować z mediami oraz jakie materiały i narzędzia można wykorzystać w promowaniu działalności swoich organizacji. W ramach ćwiczeń praktycznych musieli m.in. wcielić się w rolę działacza, odpowiadającego w ciągu 30 sekund na niewygodne pytanie dziennikarza; przygotowali też plan własnej strategii informacyjnej.

Wypracowane plany oraz zdobyte umiejętności zostaną wykorzystane przez uczestników podczas realizacji zwycięskich projektów. Ci najbardziej „skuteczni” będą mieli okazję zdobyć dla swoich organizacji atrakcyjne nagrody, w ramach konkursu na najlepszy materiał z realizacji projektów.

Szkolenie było współfinansowane ze środków programu Wsparcie Demokracji finansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2012 r. oraz ze środków National Endowment for Democracy.

Natalia Kertyczak, Koordynatorka Projektu

Skip to content