Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Gruzja > Lokalni liderzy z Gruzji z wizytą na Dolnym Śląsku

Lokalni liderzy z Gruzji z wizytą na Dolnym Śląsku

W dniach 7-13 października 2012 odbyła się na Dolnym Śląsku wizyta studyjna dla lokalnych liderów z pięciu dystryktów Gruzji: Kedy, Tkibuli, Terjoli, Ambrolauri oraz Chiatury.

Głównym celem wizyty było zapoznanie gruzińskich liderów z dobrymi praktykami w zakresie aktywizowania mieszkańców obszarów wiejskich, współpracy trójsektorowej na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego oraz organizacji systemu wsparcia liderów lokalnych m.in. ze strony animatorów.

Uczestnicy zapoznali się zarówno z szeregiem inicjatyw realizowanych przez mieszkańców w Dolinie Baryczy, Wrzosowej Krainie oraz Krainie Łęgów Odrzańskich na rzecz swoich społeczności, jak i z długofalowymi działaniami podejmowanymi przez organizacje parasolowe mającymi na celu strategiczny rozwój poszczególnych obszarów.

Pomysły zebrane podczas wizyty w Polsce zostaną wykorzystane przez gości z Gruzji podczas opracowywania propozycji własnych projektów na rzecz swoich społeczności, spośród których 10 najciekawszych otrzyma wsparcie finansowe.

Wizyta odbyła się w ramach projektu „Akademia Lidera – aktywni mieszkańcy dla zmian gospodarczych i społecznych” realizowanego przez Fundację EkoRozwoju w partnerstwie z Tkibuli District Development Fund (TDDF), Caucasus Environmental NGO Network CENN oraz Black Sea Eco – Academy (BSEA).

Zapraszamy do zapoznania się z szerszą relacją z wizyty na stronie: http://www.fer.org.pl/index_news.php?dzial=2&kat=10&art=170#a1 oraz do obejrzenia zdjęć z projektu: www.flickr.com/photos/fundacja_ekorozwoju.

Projekt realizowany jest w ramach programu „Wsparcie Demokracji 2012” finansowanego ze środków programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2012 r. oraz w ramach Programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności RITA/STP – Wizyty
Studyjne w Polsce, realizowanego przez Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka – Jeziorańskiego

Skip to content