Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Ukraina > Warsztaty planowania strategicznego dla Centrów Rozwoju Gromad w Autonomicznej Republice Krym

Warsztaty planowania strategicznego dla Centrów Rozwoju Gromad w Autonomicznej Republice Krym

    

W Symferopolu, pod koniec października, trenerzy TERRA HUMANA przeprowadzili w projekcie „Wzmocnienie społeczności obywatelskich AR Krym w oparciu o trening metodologiczny i wypracowanie strategii rozwoju organizacji dla pięciu rejonowych Centrów Rozwoju Gromad”, realizowanym w Ukrainie, warsztat z zakresu metodologii planowania strategicznego, dla grupy dziesięciu osób aktywnych członków Centrów Rozwoju Gromad posiadających doświadczenie trenerskie i edukacyjne. Szkolenie było bardzo intensywne, a uczestnicy wykazali się dużą aktywnością i zainteresowaniem. Rezultatem przeprowadzonego warsztatu jest przeszkolenie grupy trenerów, która może przekazywać wiedzę o planowaniu strategicznym w organizacjach pozarządowych, a także moderować proces tworzenia strategii. Dodatkową pomocą w pracy trenerskiej i edukacyjnej będzie przygotowywany przez ekspertów Terra Humana podręcznik tworzenia strategii organizacji pozarządowej.

Warsztat w Symferopolu był kolejnym po zorganizowanej we wrześniu pierwszej turze warsztatów planowania strategicznego dla Centrów Rozwoju Gromad Trenerzy Na początku września odbyły się warsztaty planowania strategicznego w miejscowościach Dżankoi i Sewastopol. W drugiej połowie września trenerzy Terra Humana i Towarzystwa Lwa ze Lwowa, moderowali proces planowania strategicznego w miejscowościach Sowietski, Saki i Bachczysaraj. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem pracowników i wolontariuszy zainteresowanych organizacji, którzy pracowali bardzo aktywnie określając cele i kierunki działania CRG oraz identyfikując problemy i zagrożenia.

Obecnie trwają prace przygotowujące konferencję na zakończenie projektu, która odbędzie się 19 listopada 2012 r. w Symferopolu.

Justyna Bittel, Koordynatorka Projektu

Skip to content