Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Mołdawia > Wyzwania i perspektywy mołdawskich mediów w procesie prywatyzacji

Wyzwania i perspektywy mołdawskich mediów w procesie prywatyzacji

20 października 2012 r. w Bielcach odbył się okrągły stół pt. „Wyzwania i perspektywy mediów w procesie prywatyzacji”, w którym udział wzięło kilkudziesięciu dziennikarzy, redaktorów i wydawców gazet lokalnych oraz przedstawiciele władz samorządowych z Północnej Mołdawii.

Spotkanie przeprowadzono w czasie, gdy proces prywatyzacji rynku mediów w Mołdawii wkracza w decydującą fazę. Aktualna sytuacja stwarza nie tylko nowe możliwości, ale także poważne wyzwania jakimi są m.in. zwiększenie konkurencji, konieczność budowania przez redakcje pozycji na wolnym rynku i wprowadzenia zmian w zarządzaniu.

W trakcie okrągłego stołu przedstawiono doświadczenia prywatyzacji rynku prasy z różnych krajów, w tym zastosowane konkretne rozwiązania prawne i organizacyjne. Spotkanie poprowadzili polscy i ukraińscy eksperci, a gościem specjalnym był Eugeniu Rîbca – autor ustawy Nr. 221 z dn. 17.09.2010 „O prywatyzacji mediów publicznych w Mołdawii”.

 

okragly stol Bielca

 

Spotkanie odbyło się w ramach projektu “Polskie doświadczenia dla dziennikarzy z Północnej Mołdawii” realizowanego przez Stowarzyszenie Wschodnioeuropejskie Centrum Demokratyczne.

Więcej informacji: http://www.eedc.org.pl/138-okr%C4%85g%C5%82y-st%C3%B3%C5%82-%E2%80%9Ewyzwania-i-perspektywy-medi%C3%B3w-w-procesie-prywatyzacji%E2%80%9D,-bielce,-pa%C5%BAdziernik-2012.html

Projekt realizowany jest w ramach programu „Wsparcie Demokracji 2012” finansowanego ze środków programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2012 r.

 

Skip to content