Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Gruzja > Wizyta gruzińskich samorządowców i przedstawicieli trzeciego sektora w Płużnicy

Wizyta gruzińskich samorządowców i przedstawicieli trzeciego sektora w Płużnicy

Przedstawiciele organizacji pozarządowych i gruzińskiego samorządu (sakrebulo) z miejscowości Gurjaani odbyli wizytę studyjną w gminie Płużnica na zaproszenie Centrum Technologii Informacyjnych e-Misja.

Celem wizyty zrealizowanej w dniach 14- 18.10.2012 było m.in. wypracowanie modelowych rozwiązań w zakresie współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi, przekazanie najlepszych polskich praktyk w zakresie współpracy samorządów z trzecim sektorem, a także wsparcie organizacji pozarządowych z rejonu Gurjaani w aplikowaniu o środki zewnętrzne oraz zarządzaniu środkami powierzonymi.

W trakcie pobytu goście uczestniczyli w wykładach, warsztatach i wizytach w organizacjach pozarządowych funkcjonujących na obszarze gminy Płużnica. Zapoznali się m.in. z projektami informatyzacji gminy, metodami dialogu społecznego, inicjatywami skierowanymi do osób starszych oraz z programami dotyczącymi integracji międzypokoleniowej. Szczególne zainteresowanie wzbudził wśród uczestników projekt Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Akcentem kończącym wizytę było podpisanie listu intencyjnego o dalszej wzajemnej współpracy przez Marcina Skonieczkę – Wójta Gminy Płużnica i Zakaria Iaganashvili – Przewodniczącego Sakrebulo Gurjaani.

Aktualnie przygotowywana jest debata promująca projekt w Gruzji, którą zaplanowano w listopadzie w Gurjaani.

Zachęcamy do odwiedzenia strony: http://gurjaani.org

Projekt realizowany jest w ramach programu „Wsparcie Demokracji 2012” finansowanego ze środków programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2012 r.

Skip to content