Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Ukraina > Planowanie strategiczne dla Centrów Rozwoju Gromad na Krymie

Planowanie strategiczne dla Centrów Rozwoju Gromad na Krymie

Krym  Krym1

We wrześniu 2012 r. odbyła się pierwsza tura planowania strategicznego dla Centrów Rozwoju Gromad w ramach projektu na Ukrainie „Wzmocnienie społeczności obywatelskich AR Krym w oparciu o trening metodologiczny i wypracowanie strategii rozwoju organizacji dla pięciu rejonowych Centrów Rozwoju Gromad”, realizowanego przez Fundację TERRA HUMANA .

Trenerzy fundacji TERRA HUMANA z Warszawy oraz Towarzystwa Lwa ze Lwowa przeprowadzili pierwszą część warsztatów planowania strategicznego dla pięciu organizacji krymskich prowadzących Centra. Na początku września odbyły się warsztaty planowania strategicznego w miejscowościach Dżankoi i Sewastopol. W drugiej połowie września trenerzy moderowali proces planowania strategicznego w miejscowościach Sowietski, Saki i Bachczysaraj. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem pracowników i wolontariuszy zainteresowanych organizacji, którzy pracowali bardzo aktywnie określając cele i kierunki działania CRG oraz identyfikując problemy i zagrożenia. Obecnie odbywa się analiza wypracowanych materiałów mająca na celu maksymalnie efektywne przygotowanie drugiej tury warsztatów strategicznych.

Trenerzy TERRA HUMANA przygotowują się do realizacji kolejnego elementu projektu jakim jest przeszkolenie grupy 10 doświadczonych trenerów, członków CRG, z zakresu metodologii planowania strategicznego. Trzydniowe, intensywne szkolenie odbędzie się w dniach od 23 do 25 października 2012 r. w Symferopolu. W tym czasie odbędzie się spotkanie partnerów w projekcie – fundacji TERRA HUMANA, Towarzystwa Lwa i Projektu UNITER oraz dyskusja mająca na celu przygotowanie konferencji na zakończenie projektu, która będzie miała miejsce 19 listopada 2012 r.

Justyna Bittel, Koordynatorka Projektu

Skip to content