Aktualności

Akademia Lidera w Gruzji

2012 gruzja fer trening trenerow-5

Od początku września 2012 r. w Gruzji realizowane są działania w ramach projektu „Akademia Lidera – aktywni mieszkańcy dla zmian gospodarczych i społecznych”.

W dniach 3 – 5 września 2012 r. w Tbilisi odbyło się szkolenie skierowane do trenerów i animatorów pracujący z lokalnymi społecznościami w różnych regionach Gruzji. Pod czujnym okiem polskich ekspertów uczestnicy uzupełniali swoją wiedzę i umiejętności, m.in. z konstruowania skutecznego i efektywnego programu szkoleniowego, wspierania lokalnych liderów i ułatwiania ich pracy z lokalnymi społecznościami. Spośród uczestników treningu wyłoniono trzy pary trenerskie do poprowadzenia zajęć skierowanych do lokalnych liderów z pięciu dystryktów Gruzji: Kedy, Tkibuli, Terjoli, Ambrolauri oraz Chiatury.

Pierwsze szkolenie Akademii skierowane do lokalnych liderów odbyło się w dniach 14 – 16 września 2012 w miejscowości Satsire położonej w dystrykcie Tkibuli. Zajęcia dotyczyły m.in. efektywnych metod komunikacji i motywowania lokalnych społeczności do działania oraz wypracowania własnych pomysłów na inicjatywy, które liderzy będą realizować w swoich regionach.

Szkolenie poprowadzili trenerzy ze Stowarzyszenia Elkana, Caucasus Environmental NGO Network CENN, Black Sea Eco – Academy (BSEA) oraz Centrum Młodzieżowego z Terjoli. Dziesięciu najaktywniejszych uczestników Akademii weźmie udział w wizycie studyjnej w Polsce, która rozpocznie się już 7 października we Wrocławiu.

2012 gruzja fer trening trenerow-13

Projekt realizowany jest przez Fundację EkoRozwoju w partnerstwie z Tkibuli District Development Fund (TDDF), Caucasus Environmental NGO Network CENN oraz Black Sea Eco – Academy (BSEA).

Informacja w języku angielskim:

http://www.saicm.org/ich/index.php?option=com_content&view=article&id=33224:training-of-trainers-within-the-framework-of-the-project-leaders-academy&catid=159:POL&Itemid=913

http://www.csogeorgia.org/news/721/eng

 

 

Skip to content