Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Gruzja > Blog o obserwacji wyborów w Gruzji i na Ukrainie

Blog o obserwacji wyborów w Gruzji i na Ukrainie

Z inicjatywy Polskiej Fundacji Międzynarodowej Współpracy na Rzecz Rozwoju „Wiedzieć Jak” powstał blog poświęcony obserwacji wyborów w Gruzji 1 października oraz na Ukrainie 28 października www.przejrzystewybory.blox.pl

Prosimy obserwatorów z różnych misji wyborczych o przesyłanie tekstów, zdjęć, wpisów, ciekawych linków, oczywiście w zgodzie ze standardami wszystkich misji w sprawie wypowiedzi publicznych na adres mailowy: maw75@gazeta.pl Blog ma charakter nieformalny i służy pokazaniu udziału polskich obserwatorów w monitoringu wyborów tej jesieni.

Polska Fundacja Międzynarodowej Współpracy na Rzecz Rozwoju „Wiedzieć Jak” wysyła pięciu obserwatorów krótkoterminowych do Gruzji w ramach misji OBWE/ODiHR, którzy zostaną rozmieszczeni na miejscu 27 września oraz 34 obserwatorów na Ukrainie w ramach misji OBWE/ODiHR, z których czterech, długoterminowych już jest na miejscu.

Poza tym z inicjatywy Fundacji „Wiedzieć Jak” powstała Niezależna Społeczna Misja Obserwacyjna na Ukrainie prowadzona przez organizacje pozarządowe z Polski, Niemiec i Litwy, która liczy do ok. 20 obserwatorów długoterminowych i do 200 krótkoterminowych. Wszystkie misje obserwacyjne Fundacji „Wiedzieć Jak” są finansowane ze środków polskiej współpracy rozwojowej MSZ RP Polska Pomoc na rok 2012.

Skip to content