Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Wizyta studyjna w Warszawie w ramach projektu „Wsparcie Niezależnych Mediów w Centralnej Azji”

Wizyta studyjna w Warszawie w ramach projektu „Wsparcie Niezależnych Mediów w Centralnej Azji”

P1020619

Dobiegła końca wizyta studyjna w ramach projektu „Wsparcie Niezależnych Mediów w Centralnej Azji” zorganizowana przez Fundację Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej w Warszawie w dniach 3-14 września 2012 r. Celem wizyty było zapoznanie dziennikarzy z polskimi doświadczeniami wydawania gazet, przekazywania informacji, przygotowania i nadawania audycji telewizyjnych i radiowych.

W siedmioosobowej grupie dziennikarzy z Kazachstanu, Uzbekistanu i Turkemnistanu były między innymi 2 dziennikarki z Kirgistanu. Zaproszeni dziennikarze odwiedzili redakcje najpopularniejszych warszawskich dzienników (“Fakt”, “Gazeta Wyborcza”, “Rzeczpospolita”, Super Express “Metro”), tygodników (“Newsweek”, “Warsaw Voice”, Południe –Głos Mokotowa), stacji telewizyjnych (TVP Info, Polsat, TVN24), a także Polską Agencję Prasową, Katolicką Agencję Informacyjną, Radę Etyki Mediów.

P1020627

Oprócz wizyt w redakcjach dziennikarze wysłuchali wykładów oraz uczestniczyli w seminariach na następujące tematy: „Każdy może robić gazetę, a nawet na tym zarobić (lub stracić)”,  „Ochrona praw dziennikarzy w Polsce” (Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej),  „System regulacji prawnej mediów elektronicznych” (Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji), „Funkcjonowanie korespondenta zagranicznego w warunkach zagrożenia ”.Odbyli wycieczkę w parlamencie, zaś poseł na Sejm opowiedział o aktualnej sytuacji politycznej w Polsce.

Z niecierpliwością czekamy na następną grupę dziennikarzy, która przyjedzie 24 września.

Koordynator Projektu

Anita Ciarka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content