Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Ukraina > Letnia Szkoła Fundraisingu na Ukrainie

Letnia Szkoła Fundraisingu na Ukrainie

DSC 4814-300x199

W dniach 17 – 23 sierpnia ” odbyła się w Kijowie Letnia Szkoła Fundraisingu – „Local Fundraising: Mission is Possible” realizowana w ramach projektu: „Pomarańczowa Rewolucja@Pozyskiwanie Funduszy. Społeczeństwo Obywatelskie” przez Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu oraz Instytut Profesjonalnego Fundraisingu zUkrainy. Szkoła bardzo się udała. Było wesoło, inspirująco i twórczo.

Jeden z uczestników przysiadł się do mnie, aby jak twierdzi podszlifować swoją znajomość języka angielskiego. Chwilę rozmawiamy. Pytam go, czemu bierze udział w Letniej Szkole. Odpowiada, że chce coś zmienić w swoim kraju, bowiem jeśli nie on, kto to zrobi? Pyta retorycznie. Następnego dnia podchodzi do mnie Alina. Nie zna angielskiego, ale bardzo stara się ze mną skomunikować. Mówi, że udział w Letniej Szkole jest dla niej ważny, gdyż ma teraz wiele pomysłów dotyczących tego, jak rozwinąć działalność swojej organizacji.

DSC 5233-300x199

Rezultatem Letniej Szkoły będzie przygotowanie planów kampanii fundraisingowych, które będą dopracowywane i realizowane lokalnie w różnych miastach Ukrainy przez uczestników tej kilkudniowej szkoły. Pod koniec projektu, w listopadzie, zostaną zorganizowane dwa Kluby Fundraisera, jeden w Polsce a drugi na Ukrainie, podczas których zaprezentowane zostaną najciekawsze osiągnięcia uczestników projektu.

Aleksandra Gutowska, koordynatorka projektu

Skip to content