Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Białoruś > Prawa człowieka w szkole białoruskiej

Prawa człowieka w szkole białoruskiej

12 – 18 sierpnia 2012 w Czernichowie (Ukraina) odbyło się I seminarium w ramach projektu „Edukacja o prawach człowieka w szkole białoruskiej”.

Partnerem Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka w realizacji projektu ze strony białoruskiej jest Centrum Praw Człowieka „Viesna”, zaś ze strony ukraińskiej organizacja Młodzieżowa Alternatywa MAR’T.

Projekt jest skierowany do nauczycieli, pedagogów ze szkół białoruskich i ma na celu zainteresowanie ich tematyką praw człowieka oraz przygotowanie do kompetentnego przekazywania wiedzy o prawach człowieka uczniom. Uczestniczy w nim 23 nauczycieli z różnych szkół i miejscowości Białorusi.

W trakcie siedmiodniowego seminarium uczestnicy otrzymali wiedzę o standardach praw człowieka, praw dziecka  i współczesnej metodyce ich uczenia. Zajęcia były prowadzone metodami aktywnymi, możliwymi do wykorzystania w pracy z uczniami.

Uczestnicy otrzymali także materiały do pracy samodzielnej oraz zadania do przygotowania na następne potkanie. Jednym z zadań jest przygotowanie scenariusza zajęć o prawach człowieka i zrealizowanie na jego podstawie zajęć ze swoimi uczniami. Na kolejnym listopadowym spotkaniu w ramach projektu uczestnicy przedstawią prezentacje z realizacji zajęć z uczniami.

Skip to content