Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Białoruś > Giełda młodzieżowych inicjatyw

Giełda młodzieżowych inicjatyw

IMG 6063

W ramach realizacji działania 2 projektu „Giełda Młodzieżowych Inicjatyw Obywatelskich – Liderzy społeczni” (”Біржа грамадзянскiх моладзевых ініцыятыў – Грамадскiялiдары”) 23-27 sierpnia br. odbyło się pięciodniowe szkolenie w Ośrodku Edukacji Społecznej Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w Motyczu k. Lublina.

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzieli się dlaczego warto angażować się w działalność społeczną, a rozwinięciem tej tematyki była nauka metody Giełdy Inicjatyw. Zaczynając od tego jak tworzyć, organizować i prowadzić firmę młodzieżową, jak zarządzać grupą, być skutecznym w działaniach marketingowych po techniczną stronę gry z wykorzystaniem specjalnego modułu giełdowego. Warsztaty teoretyczne dopełnił trening z przygotowania i realizacji inicjatyw społecznych. Grupy przećwiczyły rywalizację z pełnym wykorzystaniem modułu internetowego oraz realizacji inicjatyw na miejscu.

Uczestnicy zapoznali się również z przykładami pro przedsiębiorczej edukacji obywatelskiej w Fundacji Inicjatyw Menedżerskich oraz sposobami wspierania inicjatyw obywatelskich przez administrację samorządowa w Lublinie. W trakcie warsztatów zostały utworzone 4 firmy młodzieżowe. Od tego momentu są to grupy zadaniowe, w których młodzież będzie pracowała i rywalizowała przez cały czas trwania projektu. Już 1 września młodzi liderzy społeczni rozpoczną grę na Giełdzie Młodzieżowych Inicjatyw Obywatelskich.

Skip to content