Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Białoruś > Palitviazni.info – rozbudowa portalu poświęconego białoruskim więźniom politycznym

Palitviazni.info – rozbudowa portalu poświęconego białoruskim więźniom politycznym

W ramach programu „Wsparcie Demokracji 2012” współfinansujemy rozbudowę portalu informacyjnego o sytuacji białoruskich więźniów politycznych palitviazni.info, utworzony przez Centrum Praw Człowieka „Viasna” we wrześniu 2011 roku. Dotychczas portal prowadzony był przez „Viasnę” jedynie w języku białoruskim.

W lipcu – pierwszym miesiącu trwania projektu – zostały przeprowadzone prace techniczne i modernizacyjne na stronie www.palitviazni.info. Dodane zostały między innymi, nowe wersje językowe. Treść zamieszczona na portalu www.palitviazni.info jest sukcesywnie tłumaczona z języka białoruskiego na języki: rosyjski, polski i angielski przez zatrudnionych w projekcie tłumaczy. Powstały kolejne artykuły – są to bieżące informacje dotyczące sytuacji białoruskich więźniów politycznych oraz ich rodzin.

Treść dostępna na portalu będzie promowana i rozpowszechniana, m. in. poprzez nowopowstały profil Palitviazni.info na Facebooku https://www.facebook.com/palitviazni.info?ref=hl. Utworzone zostało konto Palitviazni.info na Twitterze oraz na portalu społecznościowym VKontakte – popularnym szczególnie na Białorusi, w Rosji, na Ukrainie, Kazachstanie i Mołdawii.

Na potrzeby projektu przygotowana została baza ośrodków analitycznych zajmujących się sytuacją na Białorusi.

Informacje o rozbudowie portalu zostały również wysłane do międzynarodowych agencji prasowych i dziennikarzy zainteresowanych tematyką wschodnią o bieżącej sytuacji więźniów politycznych na Białorusi.

Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Inicjatyw Demokratycznych we współpracy z białoruskim Centrum Praw Człowieka „Viasna”.

Skip to content