Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Gruzja > Obserwacja wyborów w Gruzji i Ukrainie

Obserwacja wyborów w Gruzji i Ukrainie

Polska Fundacja Międzynarodowej Współpracy na Rzecz Rozwoju „Wiedzieć Jak” w ramach polskiej kwoty w misjach obserwacyjnych OBWE wyśle 34 obserwatorów (w tym czterech długoterminowych) na wybory parlamentarne na Ukrainie 28 października oraz pięciu obserwatorów krótkoterminowych na październikowe wybory w Gruzji.

Wkrótce na naszej stronie internetowej ogłosimy otwarta rekrutację dla kandydatów na obserwatorów oraz wskazówki gdzie znaleźć i jak wypełnić formularz rekrutacyjny. Od kandydatów wymagana będzie znajomość języków angielskiego oraz ukraińskiego/gruzińskiego lub rosyjskiego a także orientacja orientacja w sytuacji społeczno-politycznej regionu. Dodatkowym atutem będą doświadczenie w obserwacji wyborów (w ramach misji OBWE i UE lub w niezależnych misjach społecznych) oraz doświadczenie w pracy Europie Wschodniej.
Więcej informacji w sprawie rekrutacji dla obserwatorów w wyborach najbliższych dniach. Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej.

Informujemy ponadto, że Fundacja im. Stefana Batorego wraz z European Exchange z Berlina i Centrum Studiów Wschodnich z Litwy organizuje Międzynarodową Społeczną Misję Obserwacyjną wyborów parlamentarnych w Ukrainie. Udział polskich obserwatorów finansowany jest w ramach programu „Wsparcie Demokracji 2012”.

Skip to content