Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Mjanma/Birma > „Solidarni z Birmą – warsztaty dziennikarskie” Instytutu Lecha Wałęsy

„Solidarni z Birmą – warsztaty dziennikarskie” Instytutu Lecha Wałęsy

Celem projektu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych birmańskich dziennikarzy  mediów lokalnych i ogólnokrajowych. „Liczymy na to, że doświadczenie i wiedza przekazane przez przedstawicieli polskich mediów pomoże młodym Birmańczykom odnaleźć się w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości ich kraju. Zajęcia jakie dla nich przygotowaliśmy z pewnością pomogą im w ich przyszłej pracy zawodowej.”- komentuje Bartosz Kozakiewicz koordynator projektu „Solidarni z Birmą”

Program zakłada zorganizowanie w drugiej połowie października 2012 roku dwóch szkoleń w Rangunie dla młodych przedstawicieli birmańskich mediów. Zajęcia o charakterze warsztatowym będą odbywać się dziesięcioosobowych grupach.  Początkujący adepci sztuki dziennikarskiej będą doskonalili swoje umiejętności pracując wspólnie z wybitnymi przedstawicielami polskiego dziennikarstwa prasowego i radiowego.

Również w ramach projektu “Solidarni z Birmą – Warsztaty dziennikarskie” Instytut Lecha Wałęsy zaprosi do Polski czterech wybitnych dziennikarzy birmańskich. W trakcie miesięcznego pobytu w listopadzie 2012 roku nasi goście odbędą starze w polskich mediach m.in. w Polskim Radiu, The Warsaw Voice oraz Tygodniku Podhalańskim.

Lokalnymi partnerami projektu są Pandita Development Institute oraz Loka Ahlin, jedne z prężniej działających w Birmie organizacji pozarządowych zaangażowanych w edukację obywatelską. Polskimi ekspertami zaangażowanymi w to przedsięwzięcie są Jerzy Jurecki twórca i redaktor Tygodnika Podhalańskiego, Krzysztof Renik – dziennikarz Polskiego Radia i wieloletni korespondent w New Delhi, oraz Andrzej Muszyński – reportażysta i podróżnik.

http://ilw.org.pl/  

Skip to content