Projekty w Azerbejdżanie

Dla wspólnego dobra

2012 – Azerbejdżan 
 

Stowarzyszenie „Dla Ziemi”

Tytuł projektu: Dla wspólnego dobra. Szkolenia organizacji obywatelskiej w udińskiej mniejszościowej grupie etnicznej w Azerbejdżanie / For the common good. Educational programme for Udi minority organization in Azerbaijan

 

Udini czyli Albańsko – Udińska Wspólnota Chrześcijańska Republiki Azerbejdżanu we współpracy ze Stowarzyszniem „Dla Ziemi” zrealizowały projekt Dla wspólnego dobra. Szkolenia organizacji obywatelskiej w udińskiej mniejszościowej grupie etnicznej w Azerbejdżanie, mający na celu wzmocnienie potencjału działania organizacji obywatelskiej reprezentującej unikalną grupę etniczną Udinów mieszkającą głównie w miejscowości Nidż w Azerbejdżanie.

W ramach projektu odbył się szereg szkoleń oraz spotkań przedstawicieli Udinów i ekspertów z Polski, podczas których przedstawiciele wspólnoty zapoznali się ze sposobem funkcjonowania organizacji pozarządowych w Polsce, odbyło się szkolenie muzealne w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, wizyty w skansenach w Łowiczu i Sierpcu, Lublinie, zgłębiające specyfikę pracy tego typu obiektów. Podczas wizyty w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce została opracowana koncepcja warsztatów dla organizacji pozarządowych z Azerbejdżanu. Polscy specjaliści przeprowadzili szkolenia dla miejscowej społeczności, z zakresu efektywnego działania organizacji pozarządowych i praw człowieka oraz tematów muzealnych.

 

Więcej o projekcie:
http://www.dlaziemi.org/dwd2012.htm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

http://www.dlaziemi.org/

 

 

 

 

Skip to content